Pierwszy raz?

Cześć!
Nazywam się Szymon Król i jestem autorem tego bloga. Cieszę się, że tu trafiłeś!Blog "Za miedzą i dalej" to serwis podróżniczy poświęcony głównie niskobudżetowej wersji wyjazdów. Piszę tu swoje felietony, przemyślenia dotyczące odwiedzanych miejsc, ale również rady praktyczne.

Przez ostatnie 4 lata odbyłem 9 podróży (jeśli wliczać wycieczki zorganizowane - 12) i odwiedziłem 26 krajów na 3 kontynentach. Z racji mojego wieku [jestem rocznikiem 2002] podróżuję najczęściej z moim Tatą.

Jak pewnie się domyślasz, moją pasją są podróże. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, zobacz moje wpisy! Radziłbym Ci zacząć przeglądanie od kategorii "Tanie podróże", znajdziesz tam porady dotyczące ekonomii w podróży - jak wydawać mniej?

Mimo, że blog istnieje niezbyt długo (od lutego 2014), to zgromadziło się tutaj trochę treści, które są bardziej lub mniej przydatne! Możesz czytać mnie chronologicznie, tematycznie albo geograficznie - jak lubisz!

Natomiast jeśli chcesz się ze mną skontaktować - napisz do mnie! Nie gryzę, na pewno się dogadamy! :)

Pozdrowienia,
Szymon Król

Moja historia

Pierwsze wpisy na blogu dotyczyły moich bliskich wyjazdów, jak np. na Słowację. Inna sprawa, że nazywanie tego, co wtedy było tutaj "blogiem", brzmi dla mnie jakoś dziwnie. To były po prostu relacje pisane praktycznie do szuflady, absolutnie nie myślałem o tym blogu poważnie. 

W zasadzie pierwszy "poważny" wyjazd był na tydzień, do Rumunii. Sam myślałem o tym jak o podróży życia... i teraz się z tego śmieję ;) niemniej jednak ta Rumunia spowodowała, że pomyślałem o podobnych podróżach bardziej na poważnie. I tak zaczęło się "Za miedzą i dalej"...

Skąd ta nazwa?

Kiedy wymyślałem nazwę dla mojego bloga w lutym 2014 roku, było mi bardzo trudno coś wymyślić. Aż w końcu Mama (z którą wspólnie się głowiliśmy) po godzinie rozmyślań rzuciła hasłem "Za miedzą i dalej" - pasuje jak znalazł, bo podróżuję za miedzą i dalej :)


        

2 komentarze:

 1. Wow! TO jest imponujące, że jesteś tak młody, tyle zwiedziłeś i piszesz swojego własnego bloga! Będę obserwować!
  Rozwijaj pasje, to piękne co robisz!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję! motywacja od razu rośnie :)

   Usuń