Pierwszy raz?

Cześć!
Nazywam się Szymon Król i jestem autorem tego bloga. Cieszę się, że tu trafiłeś, bardzo miło mi Cię poznać!
Piszę tutaj o podróżowaniu, głównie w niskobudżetowo-aktywnościowej wersji. Znajdziesz tutaj porady praktyczne i różne teksty, przede wszystkim na temat szeroko pojętego wschodu. Ostatnio zainteresowałem się też górami - podoba mi się w każdych (dla mnie nie ma chyba pasma górskiego, które w ogóle by mi się nie podobało), ale najczęściej jeżdżę w Karpaty - przede wszystkim Tatry i Beskidy.

Przez ostatnie 5 lat odbyłem 12 większych podróży (jeśli wliczać wycieczki zorganizowane - 17) oraz dużo pomniejszych wypadów (nawet ich nie liczę!), odwiedzając 31 krajów na 3 kontynentach. Do 2018 roku dość często podróżowałem z moim Tatą - teraz (dokładnie od jesieni 2018) jeżdżę w różnych składach :-D

Jak pewnie się domyślasz, moją pasją są podróże. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, zobacz moje wpisy! Radziłbym Ci zacząć czytanie od kategorii "Tanie podróże", znajdziesz tam porady dotyczące ekonomii na wyjazdach - jak wydawać mniej? Podróżowanie wcale nie musi być drogie!

Natomiast jeśli chcesz się ze mną skontaktować - napisz do mnie, chętnie Ci pomogę! Nie gryzę, na pewno się dogadamy! :)

Pozdrowienia,
Szymon Król

Moja historia


Pierwsze wpisy na blogu dotyczyły moich bliskich wyjazdów, jak np. na Słowację. Inna sprawa, że nazywanie tego, co wtedy było tutaj "blogiem", brzmi dla mnie jakoś dziwnie. To były po prostu relacje pisane praktycznie do szuflady, absolutnie nie myślałem o tym blogu poważnie. 

W zasadzie pierwszy "poważny" wyjazd był na tydzień, do Rumunii. Sam myślałem o tym jak o podróży życia... i teraz się z tego śmieję ;) niemniej jednak ta Rumunia spowodowała, że pomyślałem o podobnych podróżach bardziej na poważnie. I tak zaczęło się "Za miedzą i dalej"...


Skąd ta nazwa?


Kiedy wymyślałem nazwę dla mojego bloga w lutym 2014 roku, było mi bardzo trudno coś wymyślić. Aż w końcu Mama (z którą wspólnie się głowiliśmy) po godzinie rozmyślań rzuciła hasłem "Za miedzą i dalej" - pasuje jak znalazł, bo podróżuję za miedzą i dalej - zarówno po Polsce, jak i poza nią :)


        

2 komentarze:

  1. Wow! TO jest imponujące, że jesteś tak młody, tyle zwiedziłeś i piszesz swojego własnego bloga! Będę obserwować!
    Rozwijaj pasje, to piękne co robisz!

    OdpowiedzUsuń

W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować. (więcej informacji w polityce prywatności)

Poznajmy się!

Cześć! Mam na imię Szymon. Cieszę się, że się tu znalazłeś - nie pożałujesz! Znajdziesz tu relacje z moich podróży, praktyczne wskazówki i porady, fotografię podróżniczą i osobiste przemyślenia. Czytaj, oglądaj, inspiruj się i... ruszaj w świat! A jeśli chcesz się mnie o coś zapytać, to zwyczajnie napisz do mnie w komentarzu, na Facebooku czy mailem. (więcej o mnie tutaj)

Wesprzyj mnie lajkiem! :)

© Szymon Król / Za miedzą i dalej 2019. Wszystkie prawa zastrzeżone/All rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.

BTemplates.com