5 października 2014

Grób Stanisława Augusta Poniatowskiego i Ermitaż.

4 lipca 2014
Po 2 mies. przerwy - wracam do relacji z Petersburga - w zasadzie nie będzie tu tekstu, same zdjęcia (nie chce mi się pisać, a poza tym fotki z opisami lepiej obrazują ten wyjazd - zorganizowany niestety :/).
No dobra, trochę tekstu (w punktach :P) będzie:

  • 5.30 - pobudka
  • 7.30-8.00 - zwiedzanie podziemi kościoła św. Katarzyny
  • 8.00 - msza przy Newskim
  • 9.20-10.00 - cerkiew Kazańska (fotki nielegalnie! ;))
  • 10.20-12.50 - Ermitaż (piękny! :D)
  • 14.00-16.00 - Peterhof
  • 17.00 - powrót do Petersburga
  • 18.00 - obiadokolacja
  • 21.00-23.00 - nocny spacer pożegnalny po Petersburgu (to już samemu! ;))

No i po ponad 2h w Ermitażu, wreszcie na wolności :)
Ermitaż nie wzbudził we mnie zachwytu - owszem, warte zobaczenia, ale... sale są dość podobne do siebie, zwiedzanie jest męczące (natłok Japończyków z lustrzankami!) i... nieciekawe :/. Ale tak czy inaczej, jak już się jest w Petersburgu, nie wypada przegapić (miejsca z klimatem niżej). I po Ermitażu hop do Peterhofu! :D

Po tym wszystkim, o 19.30 powróciliśmy do naszego, jakże pięknego, hotelu. O 21 postanawiamy się przejść po Petersburgu - są białe noce! (Street View - poniższa fotka).

Następnego dnia już Estonia! :D

S.
Share:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować. (więcej informacji w polityce prywatności)

Poznajmy się!

Cześć! Mam na imię Szymon. Cieszę się, że się tu znalazłeś - nie pożałujesz! Znajdziesz tu relacje z moich podróży, praktyczne wskazówki i porady, fotografię podróżniczą i osobiste przemyślenia. Czytaj, oglądaj, inspiruj się i... ruszaj w świat! A jeśli chcesz mnie o coś zapytać, to zwyczajnie napisz do mnie w komentarzu, na Facebooku czy mailem. (więcej o mnie tutaj)

Wesprzyj mnie lajkiem! :)

Moje artykuły

© Szymon Król / Za miedzą i dalej 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone/All rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Blog Archive

BTemplates.com