4 grudnia 2014

Ryga i szawelskie krzyże (galeria zdjęć).

7 lipca 2014
Przedostatnia część zorganizowanej relacji z Petersburga i krajów bałtyckich - tym razem na tapecie jest stolica Łotwy, Ryga i Szawle na Litwie, znane z wyjątkowej Góry Krzyży.


Wstajemy o 6. Dzień zaczynamy oczywiście ogarnięciem się i uwaga, uwaga! Zniesieniem walizki z tych oto schodów, bowiem windy nie było, czyli gimnastyka poranna zrobiona :)

Po zniesieniu betów, manatek czy też klamotów (czyt. bagaży) idziemy na śniadanie - takie "europejskie" (zjadliwe), niestety nie jest to tradycyjna łotewska kuchnia (te cepeliny! :)). No, ale to "uroki" jeżdżenia na zorganizowane wyjazdy z biurem turystycznym. Po wyjściu i zataszczeniu bagaży do autokaru mamy jeszcze chwilę czasu, aby obejrzeć hotel i ogród hotelowy. Zdjęcia brak, gdyż serwer odmówił przesłania fotki :/
O 8 ruszamy do centrum, jest do niego jakieś 8 km. Przekraczamy imponującą Dźwinę:


Na miejscu jesteśmy koło 8.30 - zachodzimy na ryski "rynek", na którym czekamy 40 minut na przewodnika (udało się znaleźć zastępstwo). Tak czy inaczej, ryski rynek jest rano piękny ;)

Po zwiedzeniu Rygi zaczęliśmy jechać na południe, w stronę Kowna (gdzie był nocleg), ale jeszcze wcześniej zatrzymaliśmy się, już na Litwie, w Szawlach (Góra Krzyży). W zasadzie było to kilka kilometrów od Szawli - ale miejsce (okolice wzgórza) było super, można by tam zanocować! :)
 Po odwiedzeniu Góry Krzyży, jedziemy do Kowna, gdzie mamy nocleg w hotelu Ibis. :)
I tak skończył się 7 lipca - następny dzień to już powrót do Polski...

S.
Share:

2 komentarze:

 1. No hotel Ibis, ale zasłonki dla prysznica nie miał :)
  Ładna ta Ryga i w ogóle kraje nadbałtyckie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kraje (nad)bałtyckie rzeczywiście są ładne - Tallin wymiata :)
   A co do hotelu - nie miał zasłonki w łazience, dopiero teraz zauważyłem ;)

   Usuń

W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować. (więcej informacji w polityce prywatności)

Poznajmy się!

Cześć! Mam na imię Szymon. Cieszę się, że się tu znalazłeś - nie pożałujesz! Znajdziesz tu relacje z moich podróży, praktyczne wskazówki i porady, fotografię podróżniczą i osobiste przemyślenia. Czytaj, oglądaj, inspiruj się i... ruszaj w świat! A jeśli chcesz mnie o coś zapytać, to zwyczajnie napisz do mnie w komentarzu, na Facebooku czy mailem. (więcej o mnie tutaj)

Wesprzyj mnie lajkiem! :)

Moje artykuły

© Szymon Król / Za miedzą i dalej 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone/All rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Blog Archive

BTemplates.com