13 grudnia 2014

Kowieńskie impresje i powrót do Polski. (galeria zdjęć)

8 lipca 2014
Końcowa część relacji z krajów bałtyckich i zarazem prawdopodobnie ostatnia relacja zorganizowana na tym blogu! :)
W tym dniu zwiedziliśmy Kowno i... do Polski! (Mimo, że Polska prawie nigdy nie jest moim celem podróżniczym, to już chciałem usiąść przy blogu (i przy nim usiadłem!) :))

Wstajemy około 7, bez większych emocji. Śniadanie hotelowe, europejskie - nic nadzwyczajnego, szwedzki stół chyba. Pierwszy punkt zwiedzania Kowna zaliczamy około 9.30 - jest to tzw. Góra Zielona (punkt widokowy). Właśnie tam zrobiłem tą fotkę (na górze) - moim zdaniem jest najlepszym moim zdjęciem ;).
Później poszliśmy (czy raczej pojechaliśmy) na starówkę:


Obeszliśmy szybko Stare Miasto, zrobiliśmy fotki brudnego Niemna (ale i tak pięknego! ;)):
Potem pojechaliśmy do dwóch kościołów, które zapamiętałem bardzo słabo i nie zrobiły na mnie wielkiego wrażenia:

Po zwiedzeniu tych wszystkich atrakcji, o godzinie 12 podjechaliśmy pod galerię handlową na małe zakupy, a następnie, o 13, kierunek Polska (granica o 14.30 - kiedy wjechaliśmy do naszego kraju, powitał nas deszcz). W trasie w zasadzie nic wartego uwagi; do Krakowa dojechaliśmy o 23.30.

Podsumowanie

Nie będę robić osobnego podsumowania tej wycieczki - w skrócie:
  • 8 dni
  • wysokie ceny
  • dużo zwiedzania
  • autokarem
  • długa jazda
  • bardzo spuchnięte nogi ;)
  • najlepsza fotka
  • piękna Estonia i Łotwa :D
No, czyli 6 rzeczy negatywnych przeciwko 2 pozytywnym - ocena wycieczki 30/100, czyli średnio. Ciekawe, czy wyjazd sylwestrowy będzie lepszy? (Ale o tym na razie ciii....) :)

S.
Share:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować. (więcej informacji w polityce prywatności)

Poznajmy się!

Cześć! Mam na imię Szymon. Cieszę się, że się tu znalazłeś - nie pożałujesz! Znajdziesz tu relacje z moich podróży, praktyczne wskazówki i porady, fotografię podróżniczą i osobiste przemyślenia. Czytaj, oglądaj, inspiruj się i... ruszaj w świat! A jeśli chcesz mnie o coś zapytać, to zwyczajnie napisz do mnie w komentarzu, na Facebooku czy mailem. (więcej o mnie tutaj)

Wesprzyj mnie lajkiem! :)

Moje artykuły

© Szymon Król / Za miedzą i dalej 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone/All rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Blog Archive

BTemplates.com