7 kwietnia 2014

Witamy w północnej Jordanii! Amman i inne - co warto obejrzeć?

Od razu dam trzecią część z Jordanii - nie było mnie chwilę, więc...

Fotorelacja, jak mówi tytuł, będzie o Ammanie i kilku innych, ciekawych miejscach północnej Jordanii.Niestety, co do zdjęć muszę Was rozczarować - prawie ich nie będzie (bardzo mało - 4 fotki) ;-(.
Szesnastego marca, po wrażeniach z centralnej części kraju, pojechaliśmy autobusem do Ammanu - stolicy państwa. Jedzenie było dobre, choć takie same potrawy jedliśmy w Sharm el - Sheikh, Petrze i kilku innych miejscach. Hotel super, pokój 3-os. dosyć duży (nr chyba 512, nazwy hotelu nie pamiętam ;-/)

Oto nasz pokój w Ammanie - gdybym coś takiego miał gdzie indziej... ;-)


Rano, 17 marca, przed wyjazdem do Adżlun i Jerash. Tutaj tego nie widać, ale było trochę śniegu!


Ja - w pokoju.


Zmrok Ammanu.

Dobra, to teraz opiszę, co zwiedziliśmy. Byliśmy w meczecie (Amman), który był bardzo duży i ładny (nie wziąłem aparatu ;-/) i (chyba) zwiedzaliśmy cytadelę.

Potem przejechaliśmy do Adżlun (70 km od Ammanu) - widzieliśmy XII - wieczny zamek (ładniejszy niż w Kerak :-D). W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Jerash - ruiny starożytnego miasta, bardzo ciekawe. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, odsyłam na Wikipedię.

Potem powróciliśmy do Ammanu na nocleg - następnego dnia była atrakcja, na którą czekałem od dawna! Zobaczycie w następnej, 4. już części!

S.
Share:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować. (więcej informacji w polityce prywatności)

Poznajmy się!

Cześć! Mam na imię Szymon. Cieszę się, że się tu znalazłeś - nie pożałujesz! Znajdziesz tu relacje z moich podróży, praktyczne wskazówki i porady, fotografię podróżniczą i osobiste przemyślenia. Czytaj, oglądaj, inspiruj się i... ruszaj w świat! A jeśli chcesz mnie o coś zapytać, to zwyczajnie napisz do mnie w komentarzu, na Facebooku czy mailem. (więcej o mnie tutaj)

Wesprzyj mnie lajkiem! :)

Moje artykuły

© Szymon Król / Za miedzą i dalej 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone/All rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Blog Archive

BTemplates.com