12 września 2014

Jedzenie na starówce - czy to dobry pomysł?

Jedzenie na starówce - dobry, czy niedobry pomysł? Zależy, jak na to spojrzeć.
Ale więcej dowiemy się w dalszej części. W ogóle, ten wpis można by zaliczyć do tanich podróży - dlaczego warto (lub nie) jeść na starówce?
Ja sam w swoich podróżach kieruję się zazwyczaj zasadą: nie jeść na starówce!!!
Nie robię tego, bo takie jest moje widzimisię, tylko po prostu - na Starym Mieście zwykle jedzenie jest po prostu drogie i dosyć często kiepskie (robione pod turystów). No, może wyjątkiem jest tu Subotica i arabskie miasta... ale zazwyczaj niestety (a może stety), localsi nie wzięliby do ust tego, co serwują knajpy na starówce.

Główny powód mojego niejedzenia na starówce to: CENY!


Wolę zaoszczędzić i gdzieś jechać - po prostu, moim zdaniem, drogie jedzenie to jest kolejny bezmyślny wydatek. Prawda jest przykra, ale tak jest. Lepiej spróbować czegoś lokalnego (np. serbskiego burka, który starczył nam na 2 dni, co więcej, to jest bardzo tanie - w tym przypadku ok. 3 zł w pekarze).

S.
Share:

1 komentarz:

W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować. (więcej informacji w polityce prywatności)

Poznajmy się!

Cześć! Mam na imię Szymon. Cieszę się, że się tu znalazłeś - nie pożałujesz! Znajdziesz tu relacje z moich podróży, praktyczne wskazówki i porady, fotografię podróżniczą i osobiste przemyślenia. Czytaj, oglądaj, inspiruj się i... ruszaj w świat! A jeśli chcesz mnie o coś zapytać, to zwyczajnie napisz do mnie w komentarzu, na Facebooku czy mailem. (więcej o mnie tutaj)

Wesprzyj mnie lajkiem! :)

Moje artykuły

© Szymon Król / Za miedzą i dalej 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone/All rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Blog Archive

BTemplates.com