22 lutego 2015

Skipark Cervena Voda.

3 stycznia 2014
Wstajemy ok. 10 (no niestety, lenistwo będzie towarzyszyć nam przez cały wyjazd). Dzisiaj chcemy pojeździć sobie na nartach - wcześniej, jeszcze w Wolbromiu sprawdzaliśmy czynne stoki - podejmujemy decyzję o wyjeździe do Czech (Tata wcześniej słyszał, że w Kraliky jest wyciąg). Rzut oka na mapę - 45 km od Paszkowa; jedziemy!


...a jeszcze wcześniej jemy śniadanie (gł. pizza z wczoraj).
Ostatecznie wyruszamy ok. 11.30. Pierwszy przystanek robimy w ostatnim większym mieście przed granicą - czyli w Międzylesiu; chcemy wymienić pieniądze. Wymieniamy i jedziemy w kierunku naszych południowych sąsiadów.
Zaraz za granicą drogowskaz na Skipark Cervena Voda - po szybkiej rozmowie między sobą jedziemy w tym kierunku... i zaczyna padać deszcz. (myślę, że złe dobrego początki)
W końcu o 13 docieramy do skiparku. Szybko przebieramy się w narciarskie ciuchy, kupujemy 3-godzinne skipassy za 760 CZK/koron czeskich (ok. 115 PLN) i... wsiadamy na wyciąg. Na górze świeci piękne słońce - oddajemy się zjeżdżaniu aż do 16 (wtedy wyciąg jest niestety zamykany).


Później zostaje nam już tylko powrót do Zającówki... ale i tak było fajnie - ośrodek naprawdę jest godny polecenia, naśnieżanie jest dobre, jedynym minusem są godziny otwarcia! :)

S.
Share:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować. (więcej informacji w polityce prywatności)

Poznajmy się!

Cześć! Mam na imię Szymon. Cieszę się, że się tu znalazłeś - nie pożałujesz! Znajdziesz tu relacje z moich podróży, praktyczne wskazówki i porady, fotografię podróżniczą i osobiste przemyślenia. Czytaj, oglądaj, inspiruj się i... ruszaj w świat! A jeśli chcesz mnie o coś zapytać, to zwyczajnie napisz do mnie w komentarzu, na Facebooku czy mailem. (więcej o mnie tutaj)

Wesprzyj mnie lajkiem! :)

Moje artykuły

© Szymon Król / Za miedzą i dalej 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone/All rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Blog Archive

BTemplates.com