1 lutego 2014

MOCAK Kraków

Z racji tego, że dzisiaj odwiedziłem Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie, chciałbym Wam o nim opowiedzieć. Zostało utworzone 1 lutego 2010 (dokładnie 4 lata temu). Prezentowana jest tam sztuka współczesna (najstarsze dzieło, które widziałem, było z 1991).Tak wygląda MOCAK (fot. z mocak.pl). Mieści się w dawnych salach Fabryki Schindlera (ul. Lipowa 4 w Krakowie, niedaleko Mostu Kotlarskiego, dzielnica Podgórze).

Dyrektorką obiektu jest Maria Anna Potocka. Muzeum urządzono bardzo nowocześnie; przykładem tego jest szklana podłoga. Oglądałem jedynie poziom -1 (od 13 lutego zmiana wystaw na wyższych poziomach). Majtki na ścianie, klatka dla ptaków z namalowanymi obrazami,
 czy namalowane na ścianie komunikaty systemowe to tylko część galerii (Nowa Kolekcja). Ja brałem udział w warsztatach (Uniwersytet Dzieci) i stworzyłem Bez tytułu - tak nazwałem swoją pracę. Poniżej zamieszczam zdjęcia mojej pracy - można ją zinterpretować w różny sposób.


Bez tytułu - interpretacja 1 - żaba


Bez tytułu - interpretacja 2 - okulary


Bez tytułu - interpretacja 3 - genderBez tytułu - interpretacja 4 - biustonosz


Bez tytułu - interpretacja 5 - izolacja


Bez tytułu - interpretacja 6 - usta


Całą tę pracę zrobiłem w ciągu 15 minut z kilku kawałków materiału, taśmy klejącej i plastikowego pudełka. Jej interpretacja zależy od ustawienia i Waszej wyobraźni ;-).

Powyżej podałem 6 moich interpretacji - Wy możecie wymyślić własne ;-D.


S.
Share:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować. (więcej informacji w polityce prywatności)

Poznajmy się!

Cześć! Mam na imię Szymon. Cieszę się, że się tu znalazłeś - nie pożałujesz! Znajdziesz tu relacje z moich podróży, praktyczne wskazówki i porady, fotografię podróżniczą i osobiste przemyślenia. Czytaj, oglądaj, inspiruj się i... ruszaj w świat! A jeśli chcesz mnie o coś zapytać, to zwyczajnie napisz do mnie w komentarzu, na Facebooku czy mailem. (więcej o mnie tutaj)

Wesprzyj mnie lajkiem! :)

Moje artykuły

© Szymon Król / Za miedzą i dalej 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone/All rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Blog Archive

BTemplates.com