13 lutego 2014

Donovaly i Bańska Bystrzyca - luty 2014.

Mimo, że wczoraj jeździliśmy 8 godzin, to ani trochę nie zmniejszyło to naszej chęci do wyjazdu do Donovaly! Spotykamy się ze znajomymi pod Hrabovem i jedziemy razem z nimi (oni są autokarem w 40 osób, więc nie ma problemu z miejscem dla nas).

Generalnie w Donovaly są dwie części kompleksu po dwóch stronach drogi - mała góra (Zahradiste) i duża (Nova Hola). Zahradiste jest fajne, ale... trasy są dla mnie trochę za krótkie. Przenosimy się na Novą Holę.

Na dużej górce to już zupełnie inna sprawa - bardzo podobało mi się m.in. to, że tam gondole i kanapy są na jednej linie... szacun! Trochę już jeździłem na nartach i nigdy czegoś takiego nie widziałem. Kiedy wyjeżdżamy na górę... to tam jest mleko! Totalnie nic nie widać, góra bardzo stroma - coś dla mnie. Nie muszę chyba dodawać, że połowę dnia spędziliśmy właśnie na tej górze :)

A ostatniego dnia, w sobotę 8 lutego, wyjeżdżamy z naszej kwatery (żegnając się z gospodarzem) i jedziemy 60 km... na południe - a dokładniej do Bańskiej Bystrzycy (zajeżdżamy tam na 12.). Miasto zrobiło na mnie przyjemne wrażenie - takie niedoceniane, ale bardzo ładne.
O 13. wyjeżdżamy z Bańskiej Bystrzycy, a już o 17. jesteśmy w domu (jestem z Krakowa). Po drodze wydajemy ostatnie euro w okolicy Trsteny i jedziemy na obiad do Chłopskiego Jadła. W Krakowie jesteśmy koło 17. Wyjazd był bardzo udany :)
Share:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować. (więcej informacji w polityce prywatności)

Poznajmy się!

Cześć! Mam na imię Szymon. Cieszę się, że się tu znalazłeś - nie pożałujesz! Znajdziesz tu relacje z moich podróży, praktyczne wskazówki i porady, fotografię podróżniczą i osobiste przemyślenia. Czytaj, oglądaj, inspiruj się i... ruszaj w świat! A jeśli chcesz mnie o coś zapytać, to zwyczajnie napisz do mnie w komentarzu, na Facebooku czy mailem. (więcej o mnie tutaj)

Wesprzyj mnie lajkiem! :)

Moje artykuły

© Szymon Król / Za miedzą i dalej 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone/All rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Blog Archive

BTemplates.com