piątek, 4 września 2015

Ashford Fotostory.

31 maja 2015
Kolejne angielskie fotostory, ale tym razem z Ashford (z naszej bazy, ośrodka Kingswood w Grosvenor Hall w Kennington było tam ok. 3 km - poszliśmy na piechotę). Żeby już tyle nie gadać, podrzucam parę zdjęć z tego miasteczka:


Po 2,5 h w Ashford (z czego jedna na zwiedzanie), wróciliśmy do ośrodka. Również na piechotę :)

Czy warto?

Uważam, że zdecydowanie tak! Miasteczko idealne do zobaczenia (pół dnia moim zdaniem na nie wystarczy) w czasie wycieczki np. z Londynu lub Canterbury. Poza tym, jeśli do Anglii wjeżdżamy promem/tunelem pod kanałem English Channel, to Ashford jest po drodze do stolicy (autostrada M20). Naprawdę miejsce z duszą i klimatem ;)

Może zainteresować Cię też:

Byłem w Anglii przez 8 dni, na przełomie maja i czerwca 2015, odwiedziłem między innymi Londyn, Ashford i Canterbury. Jeśli chcesz dowiadywać się o tym, co u mnie i o moich podróżach na bieżąco - dołącz do czytelników na Facebooku! (facebook.com/zamiedzaidalej)

S.

PS. Zdjęcia mają nowe podpisy (zrobiłem takie za radą Agnieszki z I saw pictures). Agnieszka - dzięki! ;)

10 komentarzy:

 1. Faktycznie klimatyczne miasteczko. Przez chwilę myślałam, że to Oxford, w którym spędziłam ostatnie kilka lat. Jednak angielskie miasteczka w wielu aspektach są do siebie podobne :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Oxfordzie nie byłem. Muszę się kiedyś wybrać ;) a Ashford jest naprawdę warte zobaczenia. :)

   Usuń
 2. Fajnie :) W ogóle rewelacyjne są te małe, angielskie miasteczka. Często fajna, kameralna architektura, dobry klimat i rozsądniejsze ceny niż w Londynie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 100% prawdy. Ceny w Londynie są naprawdę nienormalnie wysokie jak na polską kieszeń. No i angielska prowincja IMO jest ładniejsza, niż stolica ;)

   Usuń
 3. Pogoda, jak widzę, typowo angielska :) Chętnie wybrałabym się na taki spacer, w Anglii byłam dawno i troche mi się tęskni by tam wrócić niedługo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W końcu Anglia, więc english weather musi być! ;) na szczęście jest połączenie Kraków - Stansted i Katowice - Luton :)

   Usuń
 4. całkiem klimatyczne miasteczko, szkoda, że nie świeciło Wam słońce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale jak to zwiedzać angielskie miasteczko bez angielskiej pogody? ;)

   Usuń
  2. Jak Anglia to tylko deszcz! ;) Chociaż Sherwood w słońcu to dopiero jest bajka :)

   Usuń
  3. No my mieliśmy London w słońcu. A w Canterbury i w Ashford english weather :)

   Usuń