22 marca 2014

Powitanie wiosny 2014 na rowerze

Hej! Dzisiaj będzie o mojej pierwszej tej wiosny dłuższej wycieczce rowerowej (pojechałem całkiem sam, ale zdjęć brak). Trasę rozpocząłem przy Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu (w google maps figuruje jako Gimnazjum nr 1):


Moja trasa - liczy 18 km.

Potem pojechałem przez
plac targowy, mały przejazd (ul. Magazynowa) w kierunku Kamiennej Góry (ulica Łukasińskiego). Od zakładów FTT Wolbrom aż do Kamiennej Góry stromy podjazd - polecam (jeśli lubicie jazdę rowerem po górach). Przy Krzyżu Milenijnym (granica Wolbromia i Zasępca) zatrzymałem się na chwilę, żeby popodziwiać panoramę miasteczka - naprawdę warto! Na początku miałem ochotę już wracać, ale uznałem, że jeszcze mogę pojechać do Budzynia. Dojeżdżam do Poręby Górnej - do Budzynia 3 km. Myślę sobie: "Spoko. Zdążę do celu (wolbromskie targowisko) przed zmrokiem". Budzyń - jedno wielkie rozczarowanie - droga 30% dziur, 70% kiepskiego asfaltu. W centrum wioski jakiś odrapany Dom Ludowy (Ochotnicza Straż Pożarna) - niefajna wiocha i tyle. Kieruję się na północ, w stronę szosy miechowskiej - po drodze (chyba w Lgocie Wielkiej) zagaduję jakąś panią - niestety niczego się nie dowiaduję: "Sory. Nie jestem stąd!" - odpowiada mi, patrząc w telefon z klawiaturą QWERTY. Zachód słońca bardzo ładny (jutro ma być już brzydko). ;-( W końcu znajduję drogę na Miechów - skręcam w kierunku Olkusza (jestem na granicy powiatu olkuskiego i miechowskiego). Po pokonaniu kilku górek przybywam nad Szreniawę (przy straży pożarnej w Wierzchowisku stoi policja, ale udaje mi się przejechać; są w trakcie sprawdzania jakiegoś samochodu jadącego w przeciwnym kierunku - na Miechów). Przez Brzozówkę jadę bez problemu - ruch na drodze 783 nie jest zbyt duży (choć mija mnie parę tirów). U celu jestem po godzinie i 40 minutach jazdy. Średnio 18/1,66 to ok. 10,843 km/h (czyli jak na mnie trochę poniżej normy).


Oto moja trasa - z pozaznaczanymi na niej ważnymi punktami.

To tyle, jeśli chodzi o ten wyjazd
S.
Share:

0 komentarze:

Prześlij komentarz

W tej witrynie są wykorzystywane pliki cookie, których Google używa do świadczenia swoich usług i analizowania ruchu. Twój adres IP i nazwa użytkownika oraz dane dotyczące wydajności i bezpieczeństwa są udostępniane Google, by zapewnić odpowiednią jakość usług, generować statystyki użytkowania oraz wykrywać nadużycia i na nie reagować. (więcej informacji w polityce prywatności)

Poznajmy się!

Cześć! Mam na imię Szymon. Cieszę się, że się tu znalazłeś - nie pożałujesz! Znajdziesz tu relacje z moich podróży, praktyczne wskazówki i porady, fotografię podróżniczą i osobiste przemyślenia. Czytaj, oglądaj, inspiruj się i... ruszaj w świat! A jeśli chcesz mnie o coś zapytać, to zwyczajnie napisz do mnie w komentarzu, na Facebooku czy mailem. (więcej o mnie tutaj)

Wesprzyj mnie lajkiem! :)

Moje artykuły

© Szymon Król / Za miedzą i dalej 2021. Wszystkie prawa zastrzeżone/All rights reserved. Obsługiwane przez usługę Blogger.

Blog Archive

BTemplates.com